Gömlek Yaka Modelleri

Gömlek Yaka Modelleri

Gömlek yaka modellerinde genellikle dik yaka modeller bulunur. Bu gömleklerde aynı zamanda sivri yaka tasarımlarda yer alır. Gömlek yakaları bazı gömleklerde ise hakim yaka olarak kullanılır. Hakim yaka gömleklerde genellikle ayrıntı sadece yaka kısmındadır. Yaka türleri içinde bebe yaka modellerde bulunur. Bebe yaka gömlek yaka modellerinde taş işlemeli ayrıntılar yer alır. Yaka çeşitleri içinde bağlamalı yaka modelleri de bulunmaktadır. Bu yaka çeşitlerinde yer alan ve fulara benzeyen ayrıntılar gömleklerin yakalarını oluşturur. Fular ayrıntılı gömlek yakaları daha çok beyaz gömleklerde kullanılır. Açık renk gömlek yakalarında daha hoş görünen fular yakalar klasik gömlek yakaları arasında yer alır.

Gömlek yakalar içinde boncuklu ve işlemeli yakalara sahip olan yakalarda bulunmaktadır. Bu yakalarda inci ve taş detaylar kullanılır. Aynı zamanda yakaları fırfır detaylı olan yakalarda bulunmaktadır. Fırfır yakalar açık ve koyu renk gömleklerle bir arada kullanılabilir. Yakalarında zımba ayrıntısı olan gömlek yakaları da bulunmaktadır. Zımba detaylı gömlek yakaların yanı sıra; şal yaka gömlek yakaları da bulunmaktadır.Yaka detayı olarak bebe yakalarında kullanılan tasarımlarda oymalı yakalarda bulunmaktadır. Beyaz bebe yakalarda kullanılan oymalı yakalar siyah şeritler halinde belirlenir ve oyma detayı ortaya çıkarılır. Gömlek yaka tasarımlarında kullanılan yaka türleri gömleklerin klasik ve spor duruşlarına göre farklılık gösterir.

2016 Gömlek Yaka Modelleri

Bir önceki yazımız olan Koton Gömlek Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Koton Gömlek Modelleri, bayan Koton Gömlek Modelleri ve kışlık Koton Gömlek Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git