Gölgeli Saç Modelleri

Gölgeli Saç Modelleri

Gölgeli saç tipleri saçlarında farklı renkler denemeyi seven kadınlar için son derece ideal modellerden biri. Gölgeli saç modellerinden faydalanmak istiyorsanız ten renginizin uygun olup olmadığına karar vererek işe başlamalısınız.

Gölgeli saç tiplerinde kullanılan en geleneksel model ince gölgelerdir. Saçların arasına atılan ince gölgeler farklı bir görüntüye kavuşmanızı sağlar. Gölgeli saçlar ince atılan gölgeler genç kadınlar tarafından daha çok tercih edilir. Gölgeli saç türlerinden biride; kalın atılan gölgelerdir. Saç aralarına atılan kalın gölgeler saçların formunu bir anda değiştirir. Daha enerjik bir görünüm yakalamanızı sağlar.

Kalın gölgeleri tercih etmek istiyorsanız daha koyu tonlar kullanmanızda fayda var. Aksi takdirde estetik olmayan bir görünüm elde edebilirsiniz. Kadınların severek kullandıkları gölgeli saç modelleri açıklı koyulu renklerin bir araya gelmesiyle oluşturulur. Kendi ten renginize giden renklerle beraber gölgeli saç tipinizi başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz. Gölgeli saç tipleri arasında koyu renk saçların üzerine yapılan açık renkler son derece dikkat çekici bir duruş sergilemenizi sağlar. Saçlarınız kısa ise bu tip bir saç modelini rahatlıkla uygulayarak daha elegan bir görünüm içine girebilirsiniz. Sarı saçlarda gölgelerin renkleri daha açıktır ve yumuşak geçişler ön plandadır. Kahverengi gibi saç tonlarının üzerine yapılan gölge modelleri gölgeli saçın modelini daha fazla ortaya çıkarır ve katlı kesimlerde son derece hoş durur.

Gölgeli Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Yuvarlak Yüze Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Yuvarlak Yüze Saç Modelleri, en güzel Yuvarlak Yüze Saç Modelleri ve gelin Yuvarlak Yüze Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git