Gelin Topuzu Modelleri

Gelin Topuzu Modelleri

Gelin topuzları genç kızların gelinlikleriyle beraber taşıdıkları zarif topuzlardan meydana gelir. Gelin topuzu modelleri arasında tepede olan sıkı topuz modelleri ilk sırada yer alır. Saçları sıkı sıkı toplayarak tepede taçlarla beraber şekillendirilen topuzlar genç kızların çoğunlukta tercih ettiği saç modelleri arasında bulunuyor.

Gelin adaylarının tercih ettikleri topuzlar arasında enseden yapılmış olan topuz modelleri de bulunuyor. Enseden yapılan topuzlar inci detaylı tokalarla veya taşlı tel tokalarla estetik bir biçimde toplanarak oldukça zarif saç topuzları elde ediliyor. Gelinlerin saçlarında uyguladıkları topuz modellerinden biride; saçların yan tarafta ve aşağıda topuz yapılması. Yan topuzlar romantik görünümleri sebebiyle daha fazla tercih sebebi oluyor. Saçların bir yandan diğer bir yana alınmasıyla yapılan yan topuzlara ise çeşitli yapay çiçekler uyarlanarak topuzlar çok daha elit bir şekle getiriliyor. Gelin topuzu modelleri içinde yer alan; maşalı kabarık saçların yarı toplanarak serbest şekillerde yapılan topuz modeli de; oldukça popülerdir. Maşalı saçları serbest şekilde topuz şekline sokarak daha havalı saç şekline sahip olabilirsiniz.

Gelin topuz türleri arasında zarif saç topuzları da yer alır. Saçlar örüldükten sonra tepede kıvrılarak topuz modeli verilir ve inci detaylarla örgü çevresi süslenir. Kır düğünleri için daha çok tercih edilen örgü saç topuz modeli; gelinleri daha zarif göstermek için kullanılır. Saçlarınızı nostaljik bir şekilde topuz modeli yaptırmak istiyorsanız; alttan ve dağınık saç topuz modeli de uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Gelin Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 En Güzel Gelin Saç Modelleri, örnek En Güzel Gelin Saç Modelleri ve yeni En Güzel Gelin Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git