Gelin Şal Modelleri

Gelin Şal Modelleri

Gelin şalları düğün günlerinde gelinlerin taktığı şal türlerindendir. Gelin şalları içinde çiçekli ve boncuklu şal türleride bulunur. Üçgen formlu olan bazı gelin şal modelleri gelinlerin omuzlarına taktıkları şalları oluşturur.

Kış gelinleri için yünlü ve gelinleri üşütmeyecek tarzda tasarlanan şallar oldukça farklı modellerden meydana gelir. Delikli şal tipleri kışlık ve yazlık şal modellerinde kullanılabilir. Şalın uç kısımlarında yer alan inciler veya püsküller şallara farklı bir görsellik kazandırır. Gelin şal modelleri içinde yer alan modellerden biride; sakallı gelin şal türleridir. Sakallı gelin şalları üzerinde ufak desenlerin yer aldığı şallardır. Gelinlerin üzerinde oldukça kibar ve zarif görünür. Gelin şalları krem rengi olabileceği gibi beyaz renktede olabilir. Uç kısımlarında yer alan çeşitli süslemeler gelin şallarını daha gösterişli hale getirir.

Sakallı ipten yapılan gelin şal modelleri son yılların en fazla kullanılan şal türlerindendir. Sakallı ip kullanılarak şal oval şekilde örülür ve aralarına dantel iple çeşitli motifler işlenir. Bu şallar yaka kısmında broşlarla tutturulur. Broşlar farklı taşlarıyla son derece estetik görünür. Gelin şal türlerinde tığlarla yapılan ince işçilik gerektiren modellerde yer alır. Bu modeller gelinleri oldukça estetik gösterir. Zincirler uç kısımlarda uzun şekilde çekilir ve aralarda delikli boşluklar yaratılır. Sizde gelinlik modeline ve rengine uygun olarak kendinize üçgen veya delikli formlarda olan bir şal alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan El Örgüsü Şal Modelleri başlıklı makalemizde 2016 El Örgüsü Şal Modelleri, en güzel El Örgüsü Şal Modelleri ve örnek El Örgüsü Şal Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git