Gelin eşarp modelleri

Gelin eşarp modelleri

Evlilik belki de çiftler için yaşanabilecek en özel ve güzel gün olduğu için büyük hassasiyet ve önem gerektiren bir durumdur. Bu özel gün için yapılan hazırlıklar bu yüzden büyük önem taşımaktadır. En ufak ayrıntılara bile dikkat edildiği bu günlerde fazla detay ortaya çıkmaktadır. Tasarımlar doğrultusunda tesettürlü bayanlar için yapılan ayrıcalıklar bu sözümüzü doğrular niteliktedir. Aşağıdaki yazımızda gelin eşarp modelleri hakkında bir yazı derleyeceğiz.

Tasarımsal Çeşitlilik

Tesettürlü kadınlar için tasarlanan eşarp modellerinin çeşitliliği hat safhadadır. Gelinliklerin kombinasyonuna da katılan bu eşarplar, tesettürlü bayanlar için fark oluşturan bir etmendir. Satenden kadifeye birçok türde kumaşın kullanılabildiği gelin eşarplarında farklılık yaratmak sizlere kalmış. Bunun için yapılabilecek bazı unsurlar vardır. Bunlardan birisi desen konusudur. Bilindiği üzere gelinlikler büyük oranda beyaz olmaktadır. Eşarbınızın da beyaz olması tamamlayıcı bir kombinasyonu ortaya koyacaktır. Fakat eşarbınızda bulunacak olan abartısız ve açık tonlardaki işlemeler veya desenler çok farklı görünümlere yol açacaktır. Günümüz tasarımcılarının ortaya koyduğu eşarplar da bu yönde seyretmektedir.

Motifler Çok tercih Edilmekte

Tesettürlü kadınların düğünlerde kullandığı gelin eşarbı, sıradanlıktan öteye geçebilmek adına birçok revizyona uğramıştır. Eşarbınızın üzerine konumlandırabileceğiniz cırt cırtlı gül ve diğer çiçek modelleri bu hanımlar tarafından çok tercih edilmekte. Bir diğer tercih edilen model ise güpür modelidir. Eşarbınızın sadece tepe kısmına işletebileceğiniz gümüş veya bej renkteki Fransız güpürü ile estetiksel açıdan çok modern görüntülerin ortaya çıkmasına sebep olabilirsiniz.

2016 Gelin eşarp modelleri

Bir önceki yazımız olan Kapalı eşarp modelleri başlıklı makalemizde 2016 Kapalı eşarp modelleri, kışlık Kapalı eşarp modelleri ve şıkKapalı eşarp modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git