El Örgüsü Şal Modelleri

El Örgüsü Şal Modelleri

Ev hanımlarının severek uğraştığı işler arasında yer alan örgüler birçok kadının hobisi hatta bazen para kazandıkları bir iş olarak çok farklı şekillerde oluşturulabilen ve binlerce çeşide sahip bir uğraştır. Teknolojinin gelişmesi ile sanayileştirilen el örgüleri her ne kadar robotlar devreye girse de kadınlar tarafından hala sürdürülebilen bir uğraş olarak var olmaktadır. El örgüsü işleminin bir çeşidi olarak ise şal modelleri karşımıza çıkmaktadır. Birçok farklı ve şık el örgüsü şal modelleri var olmaktadır. Bunlardan birkaçı ise örümcek modeli, file modeli ve baklava desenli şal modelidir.

Örümcek Şal Modeli

Görünüm olarak örümcek ağını andırdığı için bu adı alan şal modeli yapılış olarak da basit ve pratik bir yol izlemektedir. Farklı ve şık bir tasarıma sahip olan örümcek şal modeli genellikle akşam gezmelerinde kendini belli etmekte ve yıllardır sevilen bir model olarak kendini göstermektedir.

File Şal Modeli

Büyük boşluklu yapısı ile file şal modeli olarak adlandırılan bu şal modeli de kolay ve pratik bir işleyişe sahiptir. Şalların var oluş amacı olan soğuktan biraz da olsa koruma amacından biraz daha uzak olsa da kullanılan ipin rengine göre şık ve ya renkli bir görüntü ile kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Baklava Desenli Şal Modeli

Karo desenleri ile baklava desenli şal modeli olarak yerini alan bu şal modeli de el örgüsü şal modellerinin başını çekmekte olup hoş bir tasarıma sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Dikdörtgen Şal Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Dikdörtgen Şal Modelleri, kolay Dikdörtgen Şal Modelleri ve pratik Dikdörtgen Şal Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git