El İşi Bileklik Modelleri

El İşi Bileklik Modelleri

El işi bileklikler kadınların hobi olarak yaptıkları ve bileklerini süsleyen bileklik modelleri arasındadır. El işi bileklik modellerinde renkli iplerin yanında rengarenk boncuklar kullanılarak bileklikler daha tarz bir şekle getirilir.

El işi bilekliklerde kullanılan renkli ipler genelde zıt renklerden meydana gelir. Bordo- mavi, kırmızı- sarı ve beyaz-siyah gibi renklerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bileklikler son derece canlı görünür. Bileklik modellerinde bazı modellerin arasına ince ve kalın zincirlerde eklenir. Zincirli el işi bileklikler salaş bir görünüm serhiler. Renkli boncuklarda el işi bilekliklerin arasına yerleştirilerek farklı bir görünüm kazanmaları sağlanır. Bazı el işi bileklik modellerinde tığ örgüsüde kullanılır. Daha zarif görünen bu modeller bileklere de ayrı bir zarafet kazandırır. El yapımı bilekliklerde çiçek desenleri sıklıkla kullanılır. Çiçekler boncuklardan veya renkli tellerden yapılarak daha farklı bir görünüm kazandırılır. Renklerin kullanılması isteğe göre değişebilir. İsterseniz el yapımı bilekliklerde kumaş parçalarından da yardım alarak farklı modeller oluşturabilirsiniz. Püsküllü el yapımı bileklikler son ayların trend modelleri arasındadır.

El işi bilekliklerde kullanılan melek kanadı figürleri yada baykuş gibi figürler bilekliklere daha farklı bir görünüm kazandırır. Sizde el yapımı bileklik türlerinden örnekler alarak kendinize renkli ve farklı tarzlarda bileklikler yapabilirsiniz. El yapımı bilekler türlerini daha çok renkli ipler kullanarak elde ederseniz tüm kıyafetlerinizle uyum sağlayan aksesuarlar elde etmiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Gümüş Kolye Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gümüş Kolye Modelleri, erkek Gümüş Kolye Modelleri ve hediyelik Gümüş Kolye Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

El İşi Bileklik Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. nurgül dedi ki:

    mavi zincirimsi olarak üretilen modeli ve çiçekli beyaz bilekliği beğendim

Sayfa başına git