Düz Saç Modelleri

Düz Saç Modelleri

Düz saç tipleri kadınların yüz hatlarını daha fazla ön plana çıkaran modellerden biridir. Hemen hemen her yüz tipiyle uyumlu olan düz saçlar özel günlerde kullanıldığı gibi günlük hayatta da sıklıkla tercih edilir. Düz saç modellerini her ortamda kullanmak istiyorsanız uzunluğuna ve modeline dikkat etmelisiniz.

Düz saçların kadınlara kattığı zarafetlik vazgeçilmesini zorlaştırır. Bu nedenle birbirinden farklı düz saç tipleri deneyen kadınlar kendilerine uygun saç modelini bularak her ortamda şık ve estetik görünmeyi başarırlar. Düz saç tiplerinin belki de en çok kullanılanı; uçları düz kesilmiş saç türleridir. Bu tip saçlarda hiç bir şekilde kat bulunmaz ve tamamen düz bir görüntü ortaya çıkar. Tarzında daha çok sadeliği kullanan bayanlar bu tip düz saç modellerini tercih ederler.

Düz saç tiplerinden biride; omuzlarda olan ve uç kısımları katlı düz saç modelleridir. Saçlara düz fön çekildiği sürece rahat bir şekilde kullanılabilir. Omuzlarda saç tipine sahipseniz uçlarını katlı kullanarak düz fönlü haliyle kullanabilirsiniz. Düz saç türlerinin içinde yer alan ortadan ayrık düz saçlar daha fresh bir görünüm kazanmanızı sağlar. Saçlarınızın ön kısımlarını ortadan ayırarak saçlarınızı düz şekilde kullanabilirsiniz. Yüz hatlarınız daha dolgunsa bu tip düz saçları yandan ayırarak kullanabilirsiniz. Ön kısmı yandan ayrılmış olan düz saçlar dolgun yüzünüzü daha ince gösterecektir.

Düz Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Yuvarlak Yüze Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Yuvarlak Yüze Saç Modelleri, en güzel Yuvarlak Yüze Saç Modelleri ve gelin Yuvarlak Yüze Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git