Düz Kesim Saç Modelleri

Düz Kesim Saç Modelleri

Düz saç kesim modelleri kadınlar arasında en fazla kullanılan modellerden biridir. Kadınlar saçlarını daha çok uzun düz kesim kullanmayı tercih etseler de; saçlarını uzatamayan kadınlar içinde düz kesim saç modelleri bulunmaktadır.

Uzun düz saç modelleri düz kesim saç tipleri arasındadır. Saçlar genellikle bel hizasında düz kesim olarak kullanılır. Daha havalı bir görünüm vermek için saçlarda kahkül kullanılanılabilir. Bu tip saçalrda ince kahküllerin kullanılması daha uygundur.

Düz kesim saç tipleri arasında omuzlarda olan saç modelleri de yer almaktadır. Omuz hizasında tek tip uzunlukta kesilen saçlar her zaman daha cool bir görünüm yakalamnızı sağlar. Genç kadınlar arasından daha fazla kullanılan bu model koyu renk saç tiplerine daha çok yakışmaktadır.

Orta uzunlukta düz saç kesim modelleri de yer almaktadır. Saçlar omuzlardan daha aşağıda ve genellikle açık renklerde tercih edilir. Saç kesimi daha çok orta yaşlı kadınlar arasında popülerdir. Sizde saçlarınızı düz kesim saç tiplerinden biri ile şekillendirmek istiyorsanız; yüzünüze uygun düz kesim saç tiplerinden birini tercih edebilirsiniz. Yüzünüz yuvarlaksa küt ve düz kesim saç tipleri sizin için daha uygundur. Uzun yüze sahipseniz normal boyuttaki düz kesim saç türleri size en fazla yakışacak modellerden biridir. En güzel saç stillerine ait düz kesimlerin son trendlerini aşağıdaki galerimizde bulabilirsiniz.

Düz Kesim Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Yuvarlak Yüze Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Yuvarlak Yüze Saç Modelleri, en güzel Yuvarlak Yüze Saç Modelleri ve gelin Yuvarlak Yüze Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git