Duvaklı gelinlik modelleri

Duvaklı gelinlik modelleri

Her kadının çocukluğundan beri hayalini kurduğu bir kıyafettir gelinlik. Kız çocukları hemen her düğünde geline benzemek ona yakın olmak ve küçük bir gelinlik giymek ister. Bu sebeple de gelinlik kadınların hayatında önemli bir yer kaplar. Gelinliklerin albenisini yaratan ise elbette ki duvaktır. Gösteriş zarafet ve şıklığın temsili olan duvak bir gelinlikte olmazsa olmaz denebilir. Şimdi gelin beraber duvaklı gelinlik modellerini yakından inceleyelim.

Gelinliğin Vazgeçilmez Parçası

Duvak bir gelinliğin vazgeçilmez parçasıdır. Tabi bu durum gelin adayının istek ve tercihlerine göre değişiklik gösterebilir. Duvaklar tüm gelinlik modelleri için geçerli olan bir parça olsa da en çok tam balık, yarım balık ve A tipi gelinliklerde dikkat çeker. Özellikle fiziğine güvenen gelin adaylarının tercih ettiği bu gelinlik modelleri duvağı en iyi şekilde gösterir. Zarafeti ön plana çıkaran gelinlik tiplerine duvak daha fazla anlam katacak olan aksesuardır.

Gelinlikte duvak ne kadar uzunsa o kadar gösterişli olacaktır. Bu sebeple pek çok kişi uzun duvaklı gelinlikler tercih eder. Kimi modellerde ise kısa duvak daha şık durabilir. Örneğin straplez mini bir gelinliğin üzerine şık bir şapka, kısa duvağı gerektirir.

Fırfırlı Duvaklar

Duvak dendiğinde akla beyaz düz bir tül şeklinde kumaş parçaları gelir. Fakat farklı olmayı seven bayanlar için fırfırlı duvak modelleri de mevcuttur. Bunun dışında kurdeleli, taşlı ve ya çiçekli duvak modellerine rastlamak da mümkündür.

Duvaklı gelinlik modelleri

Bir önceki yazımız olan David Tutera gelinlik modelleri başlıklı makalemizde 2016 David Tutera gelinlik modelleri, şık David Tutera gelinlik modelleri ve yeni David Tutera gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git