Düşük Omuz Gelinlik Modelleri

Düşük Omuz Gelinlik Modelleri

Gelinliklerin bazı modellerinde düşük omuzlar kullanılır. Genel olarak kayık yakayı andıran bu gelinliklerde askılar omzun alt kısmına kadar düşürülür. Düşük omuz gelinlik modellerinde straplez formlar daha çok kullanılır. Straplez gelinliklerle son derece hoş görünen düşük omuz detayı gelinleri daha çekici gösterir.

Düşük omuz gelinlik türlerinde dantel omuzlara sahip olan şekillerde yer alır. Gelinliklerde straplez kullanılır ve omuz kısımları tamamen dantelden meydana gelen düşük omuz tipidir. Dantelden oluşan bu askılar aşağı doğru uyarlanır ve gelinlikle beraber daha hoş görünmenizi sağlar. Fransız dantelinden meydana gelen düşük omuz gelinlik modellerinde kadınlar daha çok dantel omuz detaylarını tercih ederler.

Düşük omuz gelinliklerde omuzlar sadece o kısma hareket kazandırmak için kullanılır. Gelinliği omuzlardaki askılar taşımaz. Bu nedenle gelinliğinizi straplez bir gelinlik seçerek kenar kısımlara düşük omuz stili verebilirsiniz. Düşük omuz gelinlik türleri içinde omuzların zincirlerden ve parlak taşlardan meydana gelen modelleri de bulunur. Bu modellerde omuzların üzerine geçirilen kumaşlar ın üzerine zincirler kullanılır ve düşük omuz gelinliklere farklı bir hava katılır. Düşük omuz gelinlikler genelde kalın askılı modellerden oluşur. Askıların öne çıkması için askılar kalın formlu olarak tercih edilir. İnce askılar askılı gelinlik türlerinde kullanılır. Straplez gelinliklerle uyumlu olan düşük omuz modeli omuzlarınızı göz önüne seren gelinlik türlerindendir. Vücut olarak kilolu bir yapıya sahipseniz; düşük omuz gelinlik türleri size göre değildir.

Bir önceki yazımız olan Dar Kesim Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Dar Kesim Gelinlik Modelleri, en güzel Dar Kesim Gelinlik Modelleri ve şık Dar Kesim Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git