Delikli Kazak Modelleri

Delikli Kazak Modelleri

Kış mevsiminde en sık kullanılan kazak türlerinden biride; delikli kazaklar. Delikli kazaklar farklı desenler kullanılarak meydana getirilen ve detay seven kadınların severek kullandıkları kazak modellerinden yalnızca biri. Delikli kazak modelleri arasında küçükk delikli kazaklar yer aldığı gibi daha geniş deliklere sahip olan desenliş kazaklarda yer alıyor.

Delikli kazak türlerinin içinde örgü fileli kazak modelleri de yer alır. Bu kazaklar delikli ve fileye benzeyen modelleri ise daha çok düz renk balıkçı badilerin üzerine tercih edilen kazaklardır. Delikli kazak türleri içinde Selanik örgünün yer her zaman ayrıdır. Delikli kazaklar arasında en fazla kullanılan modellerden biridir. Açık ve pastel renkler üzerinde daha hoş görünür. Delikli kazak modelleri içinde yer alan; delikli ajur desenli kazaklar kadınların zevkle giydikleri delikli kazak türleri arasında yer alır. Delikli kazaklar salaş kazak modelleri arasında da yer alabilir. Kazağınızın içine ince bir penye giyerek farklı şekillerde kombinleyebilirsiniz. Çiçek desenli delikli kazak türleri özelliklede genç kızların severek giydikleri kazaklar arasındadır. Ön kısmı küçük çiçek desenlerinin birleştirilmesiyle meydana getirilen çiçek desenli delikli kazaklar kış mevsiminde şık olmanızı kolaylaştırır.

Tığ işi ile yapılan delikli kazak türleride kadınların zariflik konusunda en çok kullandıkları kazak modellerinden biridir. Tığ işi ile örülen delikli kazaklar üzerinizde çok daha estetik bir duruş sergiler.

Bir önceki yazımız olan Çizgili Kazak Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Çizgili Kazak Modelleri, bayan Çizgili Kazak Modelleri ve erkek Çizgili Kazak Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git