Dar Kesim Gelinlik Modelleri

Dar Kesim Gelinlik Modelleri

Dar kesim gelinlikler daha çok balık etek modellerinden meydana gelir. Dar kesim olan balık etek modelleri gelinleri ince ve daha zarif gösterir. Dar kesim gelinlik modelleri kimi zaman dantel veya tüllerle bir arada kullanılarak gelinlere estetik bir görünüm kazandırılır.

Gelinlikte dar kesim modelleri tercih edecekseniz uzun boylu olmanızda fayda var. Vücut hatlarını tamamen ortaya çıkaran dar kesim gelinlikler; fazlalıklarınızı ortaya çıkarabilir. Dar kesim gelinlik modellerinde alt kısmı dar olan gelinliklerin üst kısmı da aynı oranda dardır. Kollarda kimi zaman danteller kullanılırken, bazı modellerde ise kollar yoktur ve straplez biçimli dar gelinlik modelleri kullanılır. Kol detayına önem veren genç kızlar kayık yaka dar kesim gelinlikleri tercih edebilirler. Yakalarının etrafı taşlarla süslenmiş olan bu gelinliklerde alt kısım tamamen dardır. Adım atmaya yetecek kadar bir genişliğe sahip olan bu gelinlikleri daha zarif hale getirmek için; ellerde dantel eldivenler kullanılır.

Dar kesim gelinliklerde kolları tamamen kapatan dantel ayrıntılarda vardır. Sırtı tamamen açık olan sırt dekolteli gelinlikler kollarda dantel formuyla çok daha hoş görünür. Alt kısmı dar olan bu gelinliklerde ön plana çıkan kollar ve sırt dekoltesidir. Üst kısımda tamamen parlak taşlarla süslü olan kalın askılı dar gelinlikler dekolte vermek istemeyen genç kadınların ilk tercihi olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan M Yaka Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 M Yaka Gelinlik Modelleri, en güzel M Yaka Gelinlik Modelleri ve şık M Yaka Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git