Boncuk Takı Modelleri

Boncuk Takı Modelleri

Boncuk takılar severek kullanılan ve el emeği takılar arasında oldukça popüler olan takı modelleri içinde bulunur. En güzel boncuk takı modelleri içinde kolyeler ilk sırada yer alır. Kolye modellerinin yanı sıra; bileklikler boncuk takı tasarımlarında sıklıkla kullanılır.

Boncuk takı modelleri arasında yer alan kolyelerde büyük boncuklar kullanılabildiği gibi küçük ve orta formda boncuklarda kullanılır. Renkli boncuklar tercih sebebidir. Renkli iplerle bir araya getirilen boncuklar boyunları süslyen bir şekle getirilir. El emeği olan boncuk kolyelerde renk uyumları oldukça önemlidir. Mavi ile kırmızı, kırmızı ile siyah, siyah ile pembe gibi renkler bir arada kullanılır. Boncukların sadece yuvarlak olanları değil şekilsiz yapıda olan boncuklarda tercih edilir. Kum boncuklar ise iplere iğne yardımıyla dizilir yada tığ işi örgü ile boncuk takı modelleri yapılır. Boncuk kullanılarak yapılan takılar arasında yer alan bileklikler genelde ince ve kum boncuklar yardımıyla yapılır. En trend boncuk takı modelleri içinde yer alan bilekliklerde ara ara boncuk kullanıldığı gibi boncuklar yoğun şekilde de kullanılır.

Boncuk takı türleri içinde küpelerde bulunur. Küpelerin daha gösterişli durmasını istiyorsanız parlak boncuklardan yardım alın. Kulağınızın zarafetini ön plana çıkarmak için parlak taşlar size oldukça uygundur. En sık kullanılan parlak taşlardan biride; lacivert ve mavinin tonlarında olan taş renkleridir.

2016 Boncuk Takı Modelleri

Bir önceki yazımız olan Gümüş Takı Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gümüş Takı Modelleri, değişik Gümüş Takı Modelleri ve en güzel Gümüş Takı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Boncuk Takı Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Burak dedi ki:

    sevgilime birkaç parça takı alacağım sanırım. çok çeşitli ve farklı modelleriniz var

Sayfa başına git