Bebek Saç Modelleri

Bebek Saç Modelleri

Bebek saç tipleri arasında birbirinden farklı ve renkli saç modelleri bulunur. Bebek saç modelleri için de sıklıkla kullanılan modellerden biri de iki tarafa topuz şeklinde yapılan saç modelleridir. Saçların ikiye ayrılmasıyla yapılan saçlar kendi etrafında döndürülerek her iki yanda da topuz meydana getirilir.

Bebek kaç türleri arasında örgü modelleri de yer almaktadır. Çeşitli şekillerde   ayrılan saçlar beşli, altılı veya daha fazla tutamda ayrılıp örülür ve bu şekilde farklı uygulamalar yapılır. Örgü tipleri tepeden başlanarak uçlara kadar örülür ve uçlarına renkli lastik tokalar takılır. Bebek saç modellerinde yapılan saç modellerinde kullanılan aksesuarlar da çeşitli şekillerde kullanılabilir. Takılan renkli aksesuarlar ve bantlar bebeklere daha sevimli bir görüntü katar. Bebek saç tiplerinde saçı kısa olan bebeklerin saçları genellikle yukarıdan lastik tokalarla toplanarak sevimli bir görüntü yaratılır. Bazen bu saçlar bir kaç tane bir arada yapılarak küçük kızlar için uygun saç modelleri oluşturulur. Bebek saç tipleri arasında yer alan bir diğer modelde sevimli topuzlardır. Bu topuzlar başın en üst kısmında dağınık halde yapılarak küçük kızlara şirin bir görüntü kazandırılır. Saçlar sıkı şekilde toplanarak yukarı kısımda dağınık bir topuz yapılır. Topuz kısmının olduğu yerler ise küçük parlak tokalarla hareketlendirilir. Bu saç modeli daha çok düğün günleri için kız çocukları arasında sıklıkla kullanılır.

Bebek Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Röfle Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Röfle Saç Modelleri, en güzel Röfle Saç Modelleri ve örnek Röfle Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git