Altın Takı Modelleri

Altın Takı Modelleri

Altın takılar daha çok klasik kıyafetlerle birlikte takılsa da; spor görünümlü altın takılarda mevcuıttur. Özellikle ince altın bileklikler beyaz altın şekilleriyle spor kıyafetlerle birlikte de kullanılırlar. En güzel altın takı modelleri arasında altın takı setleri gelmektedir.

Kolye, yüzük ve bileklikten meydana gelen takı setlerinin içinde kimi zaman küpede yer alır. Özellikle evlilik düşünen kadınların düğün törenlerinde taktıkları modeller altın takı setleridir. Gold rengi olan bu takılar kimi zzaman beyaz altın renginden tasarlanırlar. Tamamen taş işlemeli olan kolyelerin yanı sıra, tam tur beyaz parlak taşlarla kaplanmış olan altın yüzükler takı setlerinin içinde yer alır. Altın takı modellerinin içince ince bilekliklerde bulunur. Altın rengi yada beyaz altın rengi ile her bile zarafet kazandırırlar. Kimi zaman beyaz taşla kimi zaman ise; nazar boncuğu yada başka bir objeyle süslenmiş olan bu bileklikler gençler tarafından daha sık kullanılır. En trend altın takı modelleri arasında sallantılı veya top küpelerde yer alır. Bu küpeler içinde beyaz altın olarak tasarlanmış modellerde mevcuttur.

Tıpkı gümüş kolyelerde olduğu gibi altın kolyelerde de ince zinrili veuç kısmında obje bulunan altın takı modelleri mevcuttur. Çoğunlukla uç kısmındaki obje, nazar boncuğundan, melek kanadından veya kar tanesi gibi objelerden meydana gelir. Biraz daha kalın olan altın zincirler kendi başına takılarak daha yalın bir görünüm yakalanmaya çalışılır.

Bir önceki yazımız olan Gümüş Takı Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gümüş Takı Modelleri, değişik Gümüş Takı Modelleri ve en güzel Gümüş Takı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Altın Takı Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Burak dedi ki:

    Yapraklı olan modeli yıldönümümüzde eşime hediye olarak alabilirim gözüme güzel göründü.

Sayfa başına git