Altın Künye Modelleri

Altın Künye Modelleri

Altın künyeler en çok rağbet gören takı modellerinden biridir. Kolda oldukça estetik görünen altın künyeler değişik modelleri ile her ortamda kullanılabilir takılar arasındadır. Altın künye modelleri arasında en fazla kullanılan modellerden biri; bol objeye sahip olan künyelerdir.

Uç kısmında değişik objeler barındıran künyelerde; kalp, anahtarlık, melek figürü, taşlar ve değişik sarmal desenli figürler yer alır. Genç kadınların severek kullandıkları bu model haricinde, sarı ve gösterişli künye modelleri de yer almaktadır. Sadece rengi ile dikkat çekici olan bu künyelerde obje kullanılmaz. Bileziği andıran bu modeller sadeliği seven kadınlar için idealdir.

Künye modelleri içinde üst kısmında kalp desenli olan künyelerde yer alır. Üzerinde yer alan kalp sayesinde künyeye hareketlilik kazandırılır. Altın künye modelleri kimi zaman beyaz altından da üretilir. Bu künyeler daha spor bir görünüme sahip olduğu için gençler tarafından yoğun şekilde kullanılır. Altın künye türler arasında; isim yazılı olan künyelerde bulunur. İsminizin yazılı olduğu künyeyle birlikte şık bir kolye takarak altın künyenizi öne çıkarabilirsiniz. Tek objeli olan altınn künye çeşitlerinde; ortada yer alan kelebek gibi bir figür kullanılarak her iki taraf zincir detayıyla hareketlendirilir. Bu tip modeller değişik figürlerle beraber şekillendirilebilir. Bunlardan biride; nazar boncuklu künye çeşitleridir. Ufak nazar boncuklarının yan yana dizilmesiyle tasarlanan altın künyeler popüler olan künye modelleri arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Gümüş Kolye Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gümüş Kolye Modelleri, erkek Gümüş Kolye Modelleri ve hediyelik Gümüş Kolye Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Altın Künye Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ahmet dedi ki:

    bunların uzunlukları ne kadar? eşime 14 şubata almayı düşünüyorum

Sayfa başına git