Ajurlu Kazak Modelleri

Ajurlu Kazak Modelleri

Ajurlu kazaklar delikli örgü çeşitlerinden meydana gelen kazak türlerindendir. Çeşitli delikli örgü stilleri kullanılarak meydana getirilirler. Ajurlu kazak modelleri içinde kalpli desenli kazak modelleri oldukça popülerdir.

Ajurlu kazaklar kimi zaman kazakların ön kısmında kimi zaman arka kısmında çoğunlukla ise kazağın tamamında uygulanan modellerden meydana gelir. Ortaya çıkarılan delikler büyük bir titizlikle eşit şekilde kazağa uyarlanır. Bazen delikli şekillerin belli bir formu yoktur. Gençler arasında tercih edilen kalp şekilli kazakların yanı sıra; baklava dilimi desenli ajurlu kazak modelleri de bulunmaktadır. Kadınların severek kullandıkları ajurlu kazaklar dar modellerinden seçilebildiği gibi salaş ajurlu kazak türleri de bulunmaktadır. Boyun kısmı düz örgü ile örülen ajurlu kazakların beden kısımları şekilli ve delikli modellerden oluşur. Ajurlu kazak türlerinde İspanyol kol modellerde sıklıkla kullanılır. Kazağın tamamnında yer alan ajur desenleri geniş kolla birlikte oldukça iyi görünür. Danteli andıran ajurlu kazak modelleri beyaz veya krem iplerle örülür. Kadınlar kış mevisiminde daha şık görünerek ajurlu kazak türlerini kullanabilirler.

Ajurlu kazak türlerinin bazıları kayık yaka kazak modellerinden meydana gelmektedir. Kayık yaka kazağınızla birlikte kullanacağınız ajurlu desenler omuzlarınızın estetiğini daha çok ortaya çıkarır. Yarasa kol ajurlu kazak türleri renkli ipleriyle sizi daha farklı ve stil sahibi kılar.

Bir önceki yazımız olan Bayan Kazak Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Bayan Kazak Modelleri, en güzel Bayan Kazak Modelleri ve şık Bayan Kazak Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git