Abiye Takı Modelleri

Abiye Takı Modelleri

Abiye takılar özel günlerin vazgeçilmez takı modelleri arasında yer almaktadır. Giyeceğiniz gösterişli kıyafetlere uygun olarak tasarlanan abiye takı modelleri son derece parlak ve büyük formlu takı modellerinden oluşur.

Abiye takı türleri içinde; bileklikler oldukça dikkat çekicidir. Yılan figüründen meydana gelen ve bilekliklere defalarca dolanan bileklikler abiye kıyafetlerle uyumlu şekilde kullanılır. Parlak taşlı abiye bileklikler ise farklı renklere sahip olan büyük taşlardan meydana gelir. Abiye takılar içinde bulunan küpe modelleri kesinlikle omuzlara dek sallanan küpe modelleri arasındadır. Bu küpeler oldukça uzun olduğu için her ayrıntısında mutlaka parlak taşlar yada desenli figürler yer alır. Siyah abiye kıyafetlerinizle beraber siyah taşlı abiye bir küpe kullanabilirsiniz. Abiye takı modelleri içinde bulunan kolye modellerinde taşlar, desenler ve yine kullanılan malzemeler son derece göz alıcıdır. Metal takılar yada gold detaylı büyük formlu kolyeler göz alıcı bir şıklık içine girmenizi sağlar. Abiye takı türlerinde kolyeler bazen boynun alt kısmında biterken bazı modeller ise boyun kısmına yapışan taşlı kolyeler kullanılır. Bazı modelleri ise bel kısmına kadar gelen uzunluğa sahiptir.

Abiye takı türlerinde inci detayının da sıklıkla kullanıldığı görülür. Damla inci modelleri metal ve parlak taşlarla beraber kullanılarak meydana getirlen takı setleri oldukça estetiktir. Abiye kıyafetlerle beraber uyum sağlayan abiye takılarda bazen lame ve gold renklerinden meydana gelen takılarda kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İnci Takı Modelleri başlıklı makalemizde 2016 İnci Takı Modelleri, en güzel İnci Takı Modelleri ve şık İnci Takı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Abiye Takı Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. nurgül dedi ki:

    aylarca arayıpta bulamadığım birşeydi o 2 yüzüğün birleştiği kolye.

Sayfa başına git