Abiye Şapka Modelleri

Abiye Şapka Modelleri

Abiye şapka tipleri özel gecelerde kullanılan ve kadınların şıklıklarını pekiştiren şapka türlerinin başında yer alır. Abiye şapka modelleri genellikle; tül, taş, yapay çiçek detaylı parçalardan oluşur. Bazı abiye şapka tiplerinde inci detaylarda yer alır.

Abiye şapka tipleri genelde yuvarlak formda olan şapka türlerindendir. Saten kumaş detayıyla hareketlendirilen bu şapkalarda tül vazgeçilmez bir unsurdur. Tül yüze doğru uzanarak gözleri kapatır ve kadına gizemli bir hava katar. Abiye şapka tiplerinde tepe kısımda yapay çiçeklerde yer alır. Yapay çiçekler renkli modelleriyle göz doldurur. Pembe, yeşil ve sarı gibi çiçekler kullanılarak şapka daha canlı hale getirilir. Abiye şapka modelleri bazı durumlarda asimetrik şapka türlerinden de oluşur. Bu şapkalarda herhangi bir form bulunmaz. Bunun yerine tüllerden şapka formu verilir ve baş kısmına tutturulan tülden şapka yapılır. Abiye şapka için sadece yuvarlak bir form kullanılır demek doğru olmaz. Renkleri genellikle siyah olarak seçilse de; bazı durumlarda daha renkli şekilleri tercih edilir. Bebek mavisi, pembe, yeşil gibi abiye şapkalarda balo kıyafetleri ile tercih edilen şapka türlerindendir.

Abiye şapkaların kimi zaman inci detaylarla hareketlenirildiği görülmüştür. Tüllere yapıştırılan inciler kadını daha zarif göstermek üzere tasarlanır. İnci detaylarla birlikte tül kullanıldığında abiye şapkanın gösterişli hali daha fazla ortaya çıkar. Sizde ortama uygun abiye şapka tercihi yapmak istiyorsanız kıyafetinizin rengine göre seçim yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan 2016 Şapka Modelleri başlıklı makalemizde bayan 2016 Şapka Modelleri, çocuk 2016 Şapka Modelleri ve erkek 2016 Şapka Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git