Yuvarlak Yüze Saç Modelleri

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri

Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınlar için en uygun saç modelleri yüzü daha ince gösteren saç modelleridir. Yüzünüzü daha ince gösterebilmek için farklı saç modelleri deneyerek farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz kullanmanız gereken modellerin başında; çenenin hizasından başlayarak katlı kesilmiş saçlar uygundur. Uçları kalın maşa ile havalandırılmış tepe kısmı düz olan saç modelleri size uygundur. Yuvarlak yüze saç modelleri seçerken yüzünüzün daha zayıf görünmesini sağlamalaısınız. Bu modellerden biride; ince kesilmiş kahküller ve omuz sırasında uçları ince kesilmiş saç modelidir. Bu kesimle birlikte yüzünüzü ön plana çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda yüzünüzün daha zayıf görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yüzünüz toplu ise; yandan ayrılmış olan saç modellerini tercih etmelisiniz. Saçlarınızı ortadan ayırdığınızda yüzünüz daha yuvarlak görünür. Yandan ayrılmış saçlar sizin için daha uygundur. Yuvarlak yüze saç modelleri serçerken yüzün öne çıkan kısımları arka plana itilmelidir. Kabarık şekilde hacimlendirilmiş saçlar yüzünüzü daha ince gösterir ve yüz tipinize daha çok yakışır.

Saçlarınızı at kuyruğu şeklinde toplamak gibi bir düşünceniz varsa; tamamen toplamaktan vazgeçin. Yan kısımlardan ve öncen tutamlar çıkararak saçlarınızın yüzünüze dökülmesine izin verin. Böylelikle yuvarlak yüz hatlarınız daha ince görünecektir. Tamamen arkaya doğru toplanmış olan at kuyruğu biçimindeki saçlar yüzünüzü daha da yuvarlak gösterecektir. Yüzünüze dökülen perçemler yuvarlak kısımları gizleyecektir.

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Kına Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Kına Saç Modelleri, açık Kına Saç Modelleri ve salaş Kına Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git