2016 Gelin Makyajı

2016 Gelin Makyajı

 

İyi görünen bir gelin başı şüphesiz mükemmel bir gelin makyajından geçer. Etkili bakmak, konuşma ve mimiklerinizle hoş görünmek, dikkat çeken bir gelin olmak iyi bir makyajla olur. Bunu sağlamak için trendleri takip edip, en yeni makyaj tekniklerini kullanmalısınız. İşte 2016 gelin makyajı trendleri..

 

Makyaj yaparken dudaklar dolgunlaştırılıp, kirpikler gürleştirilip, elmacık kemilere allık sürüldükten sonra son aşama kaşlardır. Bu yıl düğün makyajında kaşlara vurgu yapmak ön planda. Yıllardır ince bir formda kullandığımız kaşlarımız son zamanlarda doğal halde kullanılmaya ve kalınlaştırılmaya başlandı. Kaşlar kalın ve vurgulu kullanmak gelin makyajlarında da kendini gösteriyor.

 

1950’li yıllardan beri hayatımızda olan eyeliner en modern kullanımıyla hayatımızda. 2016 gelin makyajı trendlerinde ise kuyruklu eyeliner yapmak moda. Bakışlara anlam katan eyelinerları yukarı doğru çekerek kuyruklu bir şekilde kullanıyoruz. Eyeliner çekmek herkesin harcı değildir bu konuda kendinize güvenmiyorsanız mutlaka kuaförünüzden yardım alın.

 

Hipnoz etkisi bırakan kırmızı dudakları düğün makyajında kullanmamak için hiçbir neden yok! Teninize en uygun kırmızı renkle süreceğiniz rujla düğünün yıldızı olabilirsiniz. Bu ruju uygularken kalem ve fırçadan yararlanmayı unutmayın. Sarışın bayanlara nar çiçeği, kumral bayanlara ise turuncu renkleri çok yakışmaktadır.

 

Bu yıl kıyafet ve aksesuarlarda sıkça karşımıza çıkan metalik tonlar gelin makyajlarını da etkisi altına almış durumda. Gri, füme ve dore tonlarında göz makyajları çok revaçta. Gelinlere ışıltı katacak metalik göz makyajı yılın trendleri arasında.

Bir önceki yazımız olan Düğün Makyajı Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Düğün Makyajı Modelleri, en güzel Düğün Makyajı Modelleri ve en şık Düğün Makyajı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git