2016 gelin ayakkabısı modelleri

2016 gelin ayakkabısı modelleri

Gelinlik ayakkabı modelleri tercih edilirken gelinlik ve düğün mekanına uygun özelliklerde olmasına, düğünün yapıldığı iklim koşullarına ve ayakkabıların rahatlığına dikkat edilmelidir. Ayakkabıların modeline bağlı olarak değişmekle birlikte kapalı mekanlarda topuklu ayakkabılar, açık hava ve kır düğünleri için ise zemin yapısına bağlı olarak dolgu topuk ya da düztabanlı ayakkabıların tercih edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Gelinliğe uygun olarak ayakkabılarda yapılacak süslemeler oldukça farklı bir tasarım yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Platform gelinlik ayakkabıları:

Özellikle çok uzun boylu olmayan ve kapalı alanlarda düğün yapmayı tercih eden gelin adaylarının tercih ettiği modellerden olan platform gelinlik ayakkabıları açık ya da kapalı burunlu, kafes, stiletto ya da transparan modellerle farklı bir tarz oluşturulmasında etkili olmaktadır. Ayrıca bu ayakkabılarda kullanılan işlemeler, dantel ve tül detayları, taş uygulamaları gibi farklı modeller sayesinde her zevke ve tarza hitap etmektedir.

Dolgu topuk gelinlik ayakkabıları:

Dolgu topuklu gelinlik ayakkabıları, 2016 gelin ayakkabısı modelleri arasında en çok tercih edilen modeller arasında yer almıştır. Kurdeleli, sedef saten, fiyonklu, özel tasarım, taş ya da dantel işlemeleri gibi oldukça farklı modelin yer aldığı dolgu topuk gelinlik ayakkabıları kapalı ya da açık alanlarda düğün yapan adaylar ve boyu fazla uzun olmayan gelin adaylarının düğün boyunca rahat olmaları sağlamaları açısından avantaj sağlamakta ve farklı tasarımlarıyla da dikkat çekmektedir. Bu modelleri tercih ederken gelinlikle olan uyumlarına dikkat edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Gelin Ayakkabısı Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Yeni Gelin Ayakkabısı Modelleri, en güzel Yeni Gelin Ayakkabısı Modelleri ve şık Yeni Gelin Ayakkabısı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git